ده مپ

ایده تولیدی مبلمان – کارآفرینی

نکته ای که باید راجع به کسب و کار ها بدانیم این است که همه ی کسب و کار ها دارای سود حداقل صد در صد می باشند.

فعالیت در صنعت مبلمان می تواند فرصت های خوبی را برای رسیدن به هدف در اختیار شما قرار بدهد چرا که صنعتی پرسود و پر طرفدار و دارای بازاری بزرگ است.

امروزه در تعداد زیادی از خانه های ایرانی ها میتوان مبلمان را مشاهده کرد، به همین دلیل این صنعت در بخش های مختلف دارای سود قابل قبول است.

در حال حاضر در ایران بیش از 50 هزار کارگاه کوچک و بزرگ تولیدی فعال هستند.

در ایران بخش عمده تولید مبلمان بر عهده واحدهای صنفی است و واحد های صنعتی کمتر در این بخش حضور دارند

تهران را میتوان به عنوان قطب اصلی در صنعت مبلمان دانست،

البته امروزه شاهد رشد صنعت مبلمان در شهرهایی دیگر نظیر اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز و …. نیز هستیم.

این کارگاه ها فرصت اشتغال رابرای 117 هزار نفر از هموطنانمان فراهم کرده اند.

صنعت مبلمان میتواند در زمینه کارآفرینی نیز کمک زیادی به اقتصاد کشور کند.

سرمایه مورد نیاز

راه‌اندازی یک کارگاه متوسط و مناسب مبل‌سازی بدون شک نیاز به ملزومات فراوانی دارد که برای تأمین آن سرمایه اولیه را می‌طلبد.

در نگاه اول به نظر می‌رسد کارگاه مبل‌سازی پرهزینه نیست؛ و با توجه به میزان سرمایه اولیه می‌توان در کوتاه‌مدت شاهد بازگشت سرمایه بود؛ اما با توجه به پر ریسک بودن این کسب‌وکار باید بررسی‌ها و تحلیل‌های اولیه به‌صورت مناسب انجام شود. برای شروع کار تولیدی حداقل به ۱۰۰ الی 150 میلیون تومان سرمایه نیاز می باشد .

درآمد این کار حدود 40 میلیون تومان می باشد که در صورت داشتن روابط عمومی خوب و تخصص در زمینه ی فروش می توان این درآمد را افزایش داده و به حدود 50 میلیون تومان رساند .

فضای مورد نیاز

یکی از این موارد مهم تهیه مکان برای کارگاه است. اصولا کارگاه‌های مبل‌سازی در حاشیه شهرها و به‌ دور از هیاهوی شهری است.

با توجه به این موضوع باید گفت که مشتریان به‌ صورت مستقیم نمی‌توانند محصولات تولید شده را مشاهده و برای خرید آن اقدام کنند. این در حالی است که یک کارگاه مبل‌سازی تنها وظیفه تولید را بر عهده دارد و نیاز نیست مشتریان به‌صورت مستقیم از کالاها بازدید کنند.

 در یک کارگاه محصول فقط تولید می‌شود پس برای بالا رفتن میزان سفارش‌ها باید محصولاتی که به نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های مبلمان ارسال می‌شود دارای وجه تمایز و مزیت رقابتی باشند. در این صورت است که کارگاه در مسیر موفقیت قدم برمی‌دارد.

 اگر تولید به شکل سنتی باشد زمین به مساحت 150 تا 200 متر کافی است ولی در نظر داشته باشید، سنتی کار کردن عوارضی دارد که مهم‌ترین آن افت کیفیت و هدر رفتن مواد اولیه است.تولید انبوه را باید به شیوه مدرن و ماشینی دنبال کرد که حداقل به یک فضای 1000متری با انبار لازم دارد.

پرورش طاووس

شما می توانید از فروش پرهای آنها به طراحان لباس سود خوبی بدست آورید و یا اینکه آنها را به باغداران و کسانی بفروشید که علاقه زیادی به نگهداری از این پرندگان زیبا و فریبنده دارند همچنین دلالان زیادی هم وجود دارد که برای خرید و فروش این پرنده مشتاقانه از آنها استقبال می کنند.

مواد اولیه

  • چوب و اسکلت مبل : که جنس بیشتر آنها از چوب روسی ، ام دی اف و نئوپان است که توسط دستگاه های مخصوص تراش و منبت می شوند.
  • یراق آلات : موادی مثل چسب پستوله ، اسپری ، سوزن و منگنه مبلی و ..
  • فوم : یک حایل بین چوب و روکش است که به صورت پلی فوم و فوم های سرد و گرم در بازار موجود است. در قدیم این حائل ترکیبی از پنبه و ابر بوده است.
  • روکش مبل : روکش مبل که می تواند پارچه ، چرم و … باشد.

خوش قول و منصف باشید

همه سفارش‌دهندگان زمان دقیقی را برای کالای خود می‌خواهند. از این رو باید توجه داشته باشید که زمان مشخصی را برای تحویل کالا تعیین کنید. اگر از زمانی که مشتری درخواست می‌کند دیرتر تحویل دهید باید بدانید که یکی از مشتری‌های شما از دست خواهد رفت.

برخی سفارش‌دهندگان مبلغ بیشتری را پرداخت می‌کنند تا کالایشان را در زمانی که می‌خواهند تحویل بگیرند، به این دلیل که ممکن است به مصرف‌کننده نهایی قول داده باشند و نخواهند که نزد آنها بد قول شوند.

برای در‌نظر گرفتن مبلغ دستمزد نیز عرف بازار را جویا شوید و برای مشتریان ثابت خود تخفیفی در نظر بگیرید.آنها هم حتما در زمان‌هایی مانند نوروز هوای‌تان را خواهند داشت.

هیچ زمانی مبلغ بالاتر از بازار به مشتری نگویید، به این امید که با تخفیف به مبلغ اصلی برسید. این کار شما باعث نارضایتی مشتریان خواهد شد. اگر قصد تخفیف ندارید به آرامی برای وی شرح دهید که به دلیل بالا بودن هزینه‌ها نمی‌توانید پایین‌تر از مبلغ به آنها خدمات تحویل دهید.

کارگاه های مشغول بکار

کارگاه ده مپ

سال ساخت: 1398
مکان: تهران

کارگاه اشرافی

سال ساخت: 1398
مکان: تبریز

کارگاه عباس آباد

سال ساخت: 1399
مکان: عباس آباد لرستان

به بالای صفحه بردن